מבנה מערכת החימום הביתי עי סולר

 
 
אם גם אתם מתעניינים לאחרונה בהתקנת מערכת חימום ביתי המבוססת על שריפת סולר, הגעתם למקום הנכון. במאמר שלפניכם נספק לכם את כל הפרטים הדרושים כדי לקבל החלטה נבונה בעניין, לרבות רשימת יתרונות העומדים לצדן של מערכות המבוססות על סולר לחימום הבית. אמנם קיים מגוון רחב של דגמי מערכות הסקה מסוג זה, אך באופן עקרוני המערכת הסטנדרטית מורכבת מארבעה אלמנטים מרכזיים להלן:

  • מערכת החימום – מערכת החימום מופעלת על ידי שריפת סולר במתקן סגור ומאובטח. באופן כללי יש לציין כי המערכות המודרניות בטוחות מאין כמוהן ואפילו יותר ממערכות הסקה חשמליות או מערכות הסקה מבוססות גז.

  • דוד מים – מערכת החימום נועדה לחמם מים הנתונים בדוד גדול הממוקם בצמוד למערכת החימום. לדוד המים יחובר בדרך כלל וסת או מערכת בקרה כלשהיא שתפקידם לסייע בוויסות טמפרטורת המים.

  • משאבת מים – משאבת המים שואבת את המים מהדוד הגדול לאחר שהמים חוממו ומזרימה אותם בצנרת הביתית.

  • הצנרת והרדיאטורים – מדוד החימום עוברים המים ברשת הצינורות המסועפת העוברת בכל רחבי הבית ומגיעים לרדיאטורים המותקנים בחדרים. ישנן מערכות מורכבות יותר שניתן לחמם באמצעותן גם את מי המקלחת, למשל, וכן ישנן גם מערכות מצוינות לחימום תת רצפתי.
 

אילו יתרונות ישנם למערכת הסקה באמצעות סולר על פני מערכות אחרות?

 
מאחר שברגע שבו המים מגיעים לטמפרטורה הרצויה ניתן הלכה למעשה לכבות את המערכת ועדיין ליהנות משעות ארוכות של חימום איכותי (וזאת מכיוון שהמים מתקררים באיטיות רבה), הרי שמדובר בשיטה חסכונית מאוד להסקת הבית. בנוסף לכך, חשוב מאוד להבין שבעוד שמערכות מיזוג אוויר חשמליות מחממות את החלל באופן מפוזר מאוד ולא ממוקד, מערכות המבוססות על סולר מספקות חימום אחיד בצורה יוצאת דופן.

כמו כן, לא זו בלבד שמערכות אלו לא גורמות להתייבשות האוויר ובהתאם גם לא גורמות למגוון תופעות הלוואי הכרוכות בתופעה זו (עיניים דומעות יתר על המידה, בעיות נשימה, אדמומיות בעיניים וכיוצא באלה), אלא שללא ספק זוהי שיטת ההסקה הנוסטלגית והנעימה ביותר שישנה.
 

האם שינוע סולר לחימום לבתים לא כרוך בסרבול מיותר?

 
עד לא מזמן נקודת התורפה של מערכות סולר לחימום התבטאה בכך שמערך השינוע של סולר לחימום בישראל לא היה מפותח דיו ולכן לא אחת קרה שצרכני הסולר נותרו ללא מענה, דווקא בימים הקרים ביותר בשנה. החדשות הטובות הן שכיום ניתן בקלות וביעילות לדאוג לאספקת סולר קבועה וכן להזמין סולר בכל כמות שהיא לפי הצורך.
כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם אנשי המקצוע של חברת אס.אי.אר אנרגיה בע"מ מקבוצת סולטן אנרגיה ולהזמין את הכמות המבוקשת בכל שעה שהיא ובכל ימות השבוע (למעט שבתות וחגים). חברת אס.אי.אר אנרגיה בע"מ מתמחה בשינוע של סולר, נפט ודלק כבר יותר מארבעה עשורים ומחזיקה במוניטין ללא מתחרים בתחום זה.

לקבלת פרטים נוספים באפשרותכם להתקשר לטלפון 1-800-299-444 וכן באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס "יצירת קשר" באתר ונציגי השירות של החברה ישובו אליכם תוך זמן קצר בשעות הפעילות.