נפט

 

מהו נפט ולמה הוא משמש?

 
נפט – ממקורות האנרגיה החשובים ביותר בימנו
אין אדם שלא שמע מימיו על חומר הגלם הקרוי נפט – נוזל סמיך בצבע כמעט שחור, אשר תכונתו המרכזית ההופכת אותו כה אטרקטיבי לשימוש האדם הנה היותו חומר דליק במיוחד. מכיוון שהנפט מצוי בשכבות תת קרקעיות בהן הייתה בעבר פעילות ביולוגית ימית ענפה שהובילה להיווצרותו – יש צורך בתהליכים מורכבים של קידוח ושל שאיבה על מנת להוציאו מן הקרקע ולהפכו זמין לשימושי האדם. התהליך המורכב אינו מסתיים עם שאיבת הנפט מן האדמה, שכן הנוזל הגולמי הנשאב נדרש לעבור תהליך של זיקוק בבתי הזיקוק כדי להפריד ממנו את מרכיביו השונים. עתודות הנפט המצויות בקרקע אינן מחולקות באופן שווה ושווה בין המדינות השונות, ומדינות דוגמת סעודיה או כווית המחזיקות בעתודות רבות מפיקות מכך הון כלכלי חסר תקדים. הערך הכלכלי הרב של הנפט נובע מהיותו אחד מחומרי הגלם הבולטים להפקת אנרגיית חום זמינה ושימושית – לתעשייה כמו גם לשימושים פרטיים.
 

באילו תחומים ניתן לעשות שימוש יעיל ומועיל בנפט

 
  • הנפט מועיל גם לתעשייה הרחבה וגם לפרט – בזכות קשת השימושים הרחבה שלו, הנפט מהווה חומר גלם מועיל הן לשימוש תעשייתי ומסחרי והן במסגרת הצריכה הפרטית של משק הבית.
  • חומרם גלם להפקת דלקים – השימוש הבולט והמרכזי ביותר של הנפט הנו בתור ספק להפקת דלקים (דיזל, מזוט, בנזין). דלקים אלו משמשים בראש ובראשונה לתחבורה יבשתית או אווירית, כמו גם לחימום ולהסקה.
  • יצירת אנרגיה בתעשייה – הנפט מאפשר לעשות בו שימוש כמקור אנרגיה זמין בתעשייה. כך למשל, נעשה בו שימוש נרחב לטובת הפקת חשמל בתחנות כוח, כמו גם להנעה של מכונות חקלאיות גדולות במיוחד.
  • חימום בעזרת הסקה ביתית – כאמור, הנפט משמש ליצירת דלקים בהם ניתן לעשות שימוש לטובת חימום הבית בימי החורף הקרירים. מדובר באחד מן השימושים הפרטיים המובילים של הנפט, להבדיל משימושיו המסחריים רחבי ההיקף.
  • שימוש נרחב בענפי החקלאות – בעזרת הנפט ניתן להפיק חומרי הדברה שונים, כמו גם דשנים כימיים לדישון הקרקע. זוהי דוגמא לאופן בו הנפט משמש לא רק בתחומי התחבורה או האנרגיה, אלא גם בתחומי החקלאות והמזון.
  • ייצור תוצרים ראשוניים שימושיים – מעבר להיותו ספק לדלק, התהליך של זיקוק הנפט מאפשר להפיק גם מספר תוצרים ראשוניים נוספים. בין תוצרים אלו תוכלו למצוא את האספלט, המשמש לסלילת כבישים, כמו גם שעוות או שמנים המהווים חומרים חשובים בשימוש תעשיות הפלסטיק, התרופות והקוסמטיקה.
  • עלייה במחיר הנפט משפיעה על כולנו – לאור השימושים הרבים והמגוונים של הנפט, כל עלייה במחירים שלו משפיעה באופן מיידי על כולנו. סכסוכים או אי הסכמות עם מדינות המהוות את ספקיות הנפט המרכזיות של העולם המערבי עשויות להוביל לזינוק במחירים של כל התוצרים המופקים מזיקוק הנפט.
 

לחימום ביתי באמצעות נפט ישנם יתרונות רבים

 
הסקה ביתית אשר מבוססת על חימום באמצעות נפט להסקה הולכת והופכת יותר ויותר פופולארית בשנים האחרונות. המעבר לחימום מבוסס הסקה במקום חימום במכשירי חשמל מאשר לקצץ את ההוצאות הגבוהות על חשמל בחודשי החורף, וכך לחסוך כסף רב למשק הבית. יתרון משמעותי נוסף לחימום באמצעות הסקה הנו הבטיחות של אמצעי החימום – אשר בטוחים בהרבה לשימוש מאשר מפזרי חום או רדיאטורים בעלי סלילי להט חשופים. עם הסקה ביתית תוכלו ללכת לישון רגועים, מבלי לחשוש לסכנות הטמונות בשינה עם מכשיר חימום חשמלי. לבסוף, ההסקה מאפשרת גם לחמם את כל חדרי הבית בצורה אחידה וכוללת – כך שלא צריך עוד להעביר את מכשירי החשמל מחדר לחדר ולהתווכח על סדר העדיפויות לחימום הבית.
 

רוצים להשתמש בנפט לצורך חימום איכותי, זול ובטיחותי? מחפשים אחר אלטרנטיבה למכשירי החשמל שזוללים את התקציב המשפחתי?


בואו להתייעץ עם נציגי חברת אס.אי.אר אנרגיה בע"מ, לקבל הטבות מיוחדות, ולהבטיח שירותי דלק במחירים משתלמים.

 

נפט הוא אחד מחומרי הגלם הפופולאריים ביותר בעולם המערבי. יחד עם זאת, רוב השימוש בנפט נותר בגזרת המפעלים התעשייתיים וגופים מוסדיים, ולא הגיע לבתים הפרטיים. רק בשנים האחרונות החלו הלקוחות להפנים את היתרונות של הדלק בתור אמצעי חימום והסקה. בעוד אמצעי החימום החשמליים יוצרים נזקים, עולים מאות שקלים בחודש, ואינם מספקים תוצאות אחידות לאורך זמן, הדלק מבטיח חימום אידיאלי בתנאים נוחים במיוחד.

 
 
 
 
 
 

לאספקת נפט

 
 
 
 
 
 

חייגו חינם 1-800-299-444

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

התאמת הנפט לצרכים שלכם

 
 
עם חברת אס.אי.אר אנרגיה בע"מ תוכלו ליהנות מסל שירותי דלק אופטימאלי. כל אחד מנציגי החברה שלנו עובר הסמכה והדרכה לגבי התאמת מוצר החימום לצרכי הלקוח. בעזרת הנפט שלנו תוכל לייעל את ההתנהלות המשפחתית סביב מספר פרמטרים:

- חשבון ההוצאות – חימום באמצעות הסקה מאפשר למשפחה לחמם את הבית מבלי להיכנס לחובות. התקנת נפט להסקה ביתית נוחה וזולה, העלות החודשית יורדת במאות אחוזים, וניתן ליהנות מחימום לפרקי זמן ארוכים גם בחודשים הקרים ביותר בשנה.
 
 
 
נפט
 
 
 
 
- בטיחות – הסקה ביתית בטוחה עשרות מונים מחימום באמצעות מכשירי חשמל אשר יכולים לצבור חום, ליצור קצרים, ובעיקר לסכן ילדים ותינוקות. כידוע, אסור לכסות מפזרי חום ורדיאטורים, ואסור לישון עם סדינים חשמליים. הפיתרון לכל ההגבלות הללו הוא אמצעי חימום יעיל, בטיחותי ואופטימאלי לצרכים ביתיים.

- אחידות – נגמרו הימים בהם בני המשפחה נאלצו לריב על מקום ליד המזגן: פשוט עוברים למערכת הסקה ביתית או לקמין, והחום מגיע אל כל החדרים בבית בצורה אחידה.

חייגו חינם למספר 1-800-299-444, ותנו לנו לספק לכם אנרגיה!