נפט לחימום בירושלים

 
נכון לכתיבת שורות אלה, הנפט הוא מקור האנרגיה העיקרי במדינת ישראל שכן בין היתר הבנזין, המופק מן הנפט, משמש כדלק העיקרי לתחבורה. בנפט הגולמי עצמו לא ניתן להשתמש כחומר בעירה אלא לאחר שמעבירים אותו תהליכי זיקוק ומפרקים אותו לסוגי הדלקים השונים. סך הכול פועלים כיום בישראל שני בתי זיקוק: האחד בחיפה והשני באשדוד.

רבים לא יודעים זאת, אבל עוד בתקופת המנדט הבריטי החלו לחפש נפט בארץ ישראל, כשבשנת 1955 התגלה שדה הנפט הראשון בחלץ. במשך יותר מחמישה עשורים היה השדה בחלץ השדה הפעיל היחיד בישראל שבו הפיקו נפט בכמות מסחרית, אם כי כידוע, הכמויות שהתגלו בו היו מאכזבות ביותר בהשוואה לציפיות. בכל שנות קיומו הופקו בשדה 17.2 מיליון חביות נפט בלבד ולכן בלית ברירה נאלצת מדינת ישראל לייבא ממדינות זרות את הנפט שהיא צורכת.
 
נפט לחימום בירושלים
 

מדוע למדינת ישראל יש מוטיבציה גבוהה להשקיע בחיפושי נפט ובהפקת נפט?

 
מעבר לכך שאספקה עצמית של נפט בירושלים והסביבה יכולה להוות מקור איתן לגאווה לאומית ומעבר לכך שבאספקה עצמית של נפט קיים יתרון כלכלי עצום על פני המשך היבוא של הזהב השחור, קיימות סיבות רבות נוספות שבגינן למדינת ישראל יש מוטיבציה גבוהה כל כך להשקיע בחיפושי נפט, להלן:

  • חלק ניכר מהנפט בעולם נמצא בידי מדינות ערב שנכון להיום לא מקיימות יחסים דיפלומטיים עם מדינת ישראל.
  • מאחר שמדינת ישראל ממוקמת במזרח התיכון, קיים יסוד סביר להניח שמרבצי נפט קיימים אי שם מתחת לאדמתה.
  • מאחר שמצבה הפוליטי של ישראל בעייתי בלשון המעטה, ישנו רצון מתמיד להקטין את התלות של המדינה בשאר מדינות העולם.
 

הפופולאריות ההולכת וגואה של הסקה באמצעות נפט בירושלים והסביבה

 
משנה לשנה אנחנו עדים לעלייה מרשימה בנתוני הצריכה של נפט בירושלים והסביבה, ככל הנראה על רקע צניחת מחירי הנפט ושיפור המערכים הלוגיסטיים של שינוע הנפט באזור. עד לשנים האחרונות רבים מדיירי ירושלים והסביבה נמנעו מלעשות שימוש במערכות הסקה מבוססות נפט לצורכי ההסקה הביתיים שלהם בעיקר מפאת העובדה ששינוע הנפט לבתים היה מורכב יחסית ואמין פחות ממערכת החשמל.
החדשות הטובות הן שכיום אספקת נפט בירושלים מתאפשרת בקלות וביעילות באופן קבוע או לפי הצורך ללא קושי: על ידי עבודה מול חברה מקצועית ואחראית של אספקת נפט בירושלים והסביבה ניתן ליהנות מצורת ההסקה היעילה, הנעימה והחסכונית ביותר במשך כל עונת החורף הקרה והלא פשוטה שפוקדת את האזור מדי שנה.


לקבלת פרטים נוספים אתם מוזמנים ליצור קשר עם חברת אס.אי.אר אנרגיה בע"מ העוסקת בשינוע נפט, סולר ודלק כבר יותר מארבעה עשורים. נציגי השירות של החברה זמינים עבורם בטלפון 1-800-299-444 וכן באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס "יצירת קשר" ונציגי החברה ישובו אליכם תוך זמן קצר בשעות הפעילות.